به بهانه سالگرد درگذشت دانشمند روسی الكساندر پاولوف ؛ مردی که اولین مخترع نوار نبود!

چند روز پیش ، وقتی از خواب بیدار شدم و طبق معمول شروع به خواندن اخبار روزانه کردم ، با یک عنوان جالب روبرو شدم.

"سالگرد مرگ الکساندر پاولوف ، دانشمند روسی که برای اولین بار نوار را اختراع کرد"

از دیدن این عنوان بسیار متعجب شدم زیرا تا همین چند روز پیش فکر می کردم ادیسون دستگاه ضبط را اختراع کرده است ، بنابراین تصمیم گرفتم قبل از خوردن صبحانه در اینترنت جستجو کنم و به نتیجه مستندی برسم. اول از همه ، من به دنبال اطلاعاتی در مورد الكساندر پاولوف بودم زیرا هیچ شناختی از این دانشمند نداشتم و در توضیح مختصر دیدم كه آن را نوشته شده است: الكساندر پاولوف ، دانشمند و مخترع روس ، در 16 مارس 55 در روسیه متولد شد. پس از فارغ التحصیلی وی در رشته فیزیک به پایان رسید و در آنجا اولین نوار را تدریس و اختراع کرد.

شروع به جستجوی مخترع نوار کردم و وقتی نتیجه را دوباره دیدم فهمیدم داستان کمی پیچیده تر از آن چیزی است که فکر می کردم: نه پاولوف و نه ادیسون اولین مخترع این نوار نبودند.

در حقیقت ، زمانی اعتقاد بر این بود که اولین فنوگرافی در تاریخ توسط ادیسون اختراع شده است ، اما اکنون گروهی از دانشمندان آمریکایی از آزمایشگاه ملی لارنس برکلی یافته های خود را در کنفرانس سالانه انجمن مجموعه های ضبط صدا در پالو آلتو ، کالیفرنیا ارائه دادند. یک بایگانی در پاریس یک ضبط 10 ثانیه ای را ضبط کرد که در 9 آوریل 60 ضبط شده است. در این ضبط ، گفته می شود که یک قطعه کوتاه از یک آهنگ محبوب فرانسوی با عنوان "در مهتاب" (Au Clair de la Lune) با دستگاهی ضبط شده است که فقط می توانست صدا را ضبط کند و قادر به پخش آن نیست. این ضبط 10 ثانیه ای از کتابهای فرعی تاریخ توسط ادوارد-لئون اسکات دی مارتین ویل است. دستگاه تولید شده توسط این مخترع از پرتوی متصل به قلم فی ساخته شده و این قلم امواج صوتی را بر روی ورق های کاغذ سیاه شده از دود چراغ روغن حک می کند. اما این دستگاه توانایی تولید مثل و انتقال را دارد. هیچ صدایی ندارد ، شاید به این دلیل که اسکات فکر می کرد دستگاه گرامافون وی فقط باید به عنوان سیستم بایگانی استفاده شود. این دانشمندان آمریکایی با کمک قلم مجازی توانسته اند این صدا را به صورت دیجیتالی تولید کنند.

می توانید این صدای ضبط شده را از این لینک بارگیری و گوش دهید.

در 21 نوامبر 77 ، 17 سال پس از اسکات ، توماس ادیسون ضبط صدا را اختراع کرد که مکمل اسکات بود و مزیت اصلی او این بود که می توانست صدای ضبط شده را پخش کند.

صدای ضبط شده توسط ادیسون را می توانید از این لینک بارگیری و گوش دهید.

موزه ملی تاریخ آمریکا حدود 400 عکس پانتوگرافی دارد که در آن زمان توسط دانشمندان اهدا شده است ، از جمله الکساندر گراهام بل و امیل برلینر. در مارس 2008 ، كارلین استیون ، كتابدار موزه ، وقتی با مقاله ای روبرو شد كه صدا را از روی عکس ها بیرون می آورد ، نیویورك تایمز را خواند و پس از تماس با كتابخانه كنگره برای كمك از بركلی ، صداهای بیشتری ضبط شد. بین سالهای 81 و 85 بازسازی شد.

و سرانجام ما به شخصی که این اطلاعات گرانبها را به من داده قبل از صبحانه خوردن ، الکساندر پاولوف رسیدیم. وی علاوه بر تدریس ، تحقیق كرد و ساخت دستگاهی را ساخت كه بتواند صدا را ضبط و پخش كند. در 7 ماه مه 95 ، 35 سال پس از اسکات و سال بعد از ادیسون ، پاولوف چنین دستگاهی را اختراع کرد که می توانست صدا را به خوبی ضبط کند. پاولوف سرانجام در 13 ژانویه 1906 در 51 سالگی درگذشت.

اولین صدای ضبط شده در تاریخ

اولین صدای ضبط شده در تاریخ را شنیده اید؟

صدای ضبط شده در قرن نوزدهم

*اولین صدای ضبط شده در تاریخ

، ,ضبط ,پاولوف ,صدا ,ادیسون ,اولین ,صدا را ,ضبط شده ,شده است ,پس از ,صدای ضبط
مشخصات
آخرین جستجو ها